Neswater

Su arıtma cihazlarının fiyatları nedir?

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, su arıtma cihazlarının fiyatı nedir ve neye göre belirlenir? Ucuz su arıtma cihazı almalımıyım?

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Günümüzde gelişen sanayi ,tarım ilaçlama , fabrika atıkları suyumuza karışmaktadır. Bu nedenlerden dolayı neredeyse temiz su bulmak imkansızdır.Şebeke sularımıza kurulan arıtma sistemleri olsa bile su bize ulaşana kadar depolarda belli bir süre  bekletiliyor ve şebeke boru hattında kirliliğe maruz kalıyor.

Yaşamamızdaki yeri tartışılamayacak kadar önemli olan suyu , bizlere yüksek vasıflı içme suyu haline getiren (mineral ve alkali ) sistemlere su arıtma cihazı denir.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Satın almayı düşündüğünüz cihazın Dünya Sağlık Örgütü (NSF) belgesi olup olmadığı kontrol edilmelidir.

- Satın almayı düşündüğünüz cihazın satış sonrası teknik desteklerinin olup olmaması sorulmalıdır.

- Satın almayı düşündüğünüz  cihazın firma tarafından filtre değişimleri ile ilgili teknik desteklerinin olup olmadığı ve filtre ömrü takibi firma tarafından yapılıp yapılmadığı

araştırılmalıdır.

- Satın almayı düşündüğünüz cihazın PH (8-8,5 alkali su )değerinin değerlerde uygun olması gerekir ve mineral filtrenin bulunup bulunmadığı sorulmalıdır.

- Piyasada farklı fiyatlarda arıtma sistemleri  bulunuyor. Bu nedenle satın almayı düşündüğünüz firmanın referanslarını araştırmalısınız.

- Ürün ucuz nasıl olsa aynı görevi yapıyor diyerek satın alınan cihazların maalesef 4-5 ay sonra filtrelerin tıkandığı ,gerekli arıtımı yapmadığı ,sağlıklı su içelim derken kalitesiz sağlık riski oluşturan su içtikleri tüketicilerden gelen şikayetler doğrultusunda öğreniliyor.

- Kalitesiz su arıtma cihazı satan bir çok firmanın , satış sonrası desteği bulunmamaktadır, yani satış sonrası hizmetleri yoktur. Bir problemle karşılaştığınızda karşınızda yetkili birini bulmama ihtimali çok yüksektir.

 

Sağlıklı Bir Yaşam İçin En Doğru SU Neswater  

Bizi Takip Edin