Neswater

Neden alkali su tüketmeliyiz?

Su, tüm canlılar için yaşamın kaynağıdır ve susuz bir yaşamın düşünülmesi mümkün değildir. ancak yalnızca su içmek değil ,yeterli kaliteye sahip olan suyu içmek önemlidir. 

Zira asidik değerleri yüksek olan suları içmek ,vücuda yarar yerine zarar getirecektir. Bu nedenle alkali su tüketimi son derece hayati değer taşımaktadır.

 

ALKALİ SU NEDİR ?

Son zamanlarda haberlerde ve çeşitli kaynaklarda adına sıkça rastlanan alkali su ifadesi , PH değeri yüksek olan yani içerisinde asidik maddelerin bulunmadığı ve içildiği zaman metabolizmanın ihtiyacı olan dengeyi ona sunan bir su anlamına gelmektedir. Bu kavramı daha detaylı açıklamak gerekirse , insan vücudundaki PH değeri 7,38 civarıdır. İçilen bir suyun PH seviyesi eğer 7 değerinin altında ise vücuda herhangi bir yarar sağlamaz  ve hatta su asidik bir sıvı içilmiş olur.

Daha başka bir ifade ile insan vücudunun %70 sudan oluşmaktadır. Buradan hareket ve kemiklerin dahi bir belli kısmının sudan oluştuğunu söylemek mümkündür. Dolayısıyla insan vücuduna yeterli oranda kaliteli su alınmadığında , metabolizmada bir çok fonksiyon bozukluğu oluşacaktır. İçilen suyun alkali, olması yeterince yüksek kalitede ,asidik değerlerden uzak bir su içilmesi anlamına gelmektedir .

YETERLİ DERECEDE SU İÇİLMEDİĞİNDE VÜCUTTA NELER OLUYOR ?

Günlük olarak belli miktarda tüketilmesi gereken su , yetersiz oranda alındığında vücutta bir çok rahatsızlıklara neden olmaktadır. Yeterli su içmemenin yol açtığı rahatsızlıklar öncelikle insanın böbrek ve idrar yolları sisteminde oluşmaktadır. Böbrek taşları veya böbrek ve idrar yollarında oluşan kum ,idrar yolları sisteminde oluşmaktadır. Böbrek taşları veya böbrek ve idrar yollarında oluşan kum ,idrar yolları iltihaplanması bu hastalıkların başında gelmektedir. Aynı zamanda vücudun genelinde iltihap ve ödem oluşumu da yeterli su içmemenin sonuçlarıdır. Gereken miktarda kaliteli su içilmediğinde ,vücudun dolaşım sistemi de bundan zarar görmektedir. Damar tıkanıklıkları ve hatta bununla birlikte solunum ve kalp problemleri de ortaya çıkabilir. 

Yeterli miktarda su içmemek veya su içip asit değeri yüksek suları kullanmak ,insanın en hayati organlarından olan karaciğeri de olumsuz etkilemektedir. Karaciğer fonksiyon bozukluğu ,cilt üzerinde gelişen rahatsızlıklara neden olmaktadır. Ayrıca kronik yorgunluk ,erken yaşlanma problemleri de su içmemenin sonuçlarıdır. 

Bizi Takip Edin